#1 2011-10-10 20:00:13

Kaworu

Moderator

Zarejestrowany: 2011-10-04
Posty: 15
Punktów :   

Poradnik prawdziwego koksa

Dzisiaj zapoznam was z robieniem kogla mogla na ostro czyli jak nie byc morskim ale turkusowym



No więc tak Robnienie broni ubrania i czapiki odbywa sie w ten sam sposob super kamieniami


Istnieje 5 rodzai  super kamienia

Superkamień poziomu 1  -------ten jest bez wartosciowy
Superkamień poziomu 2
Superkamień poziomu 3
Superkamień poziomu 4 
Superkamień poziomu 5


Jeden Superkamień poziomu 2  ulepszy nam bron do poziomu +1
Jeden Superkamień poziomu 3 ulepszy nam broń do poziomu +2
Jeden Superkamień poziomu 4   ulepszy nam broń do poziomu +3

i tek kamienie staja się później bez wartosciowe jeżeli chodzi o robienie broni

Jeden Superkamień poziomu 5  ulepszy nam broń do poziomu +4
Dwa  Superkamień poziomu 5  ulepsza nam broń do poziomu +5
Trzy  Superkamień poziomu 5  ulepszą nam broń do poziomu +6


I tu zaczyna się zabawa nie mozna dalej osciągnosć 100% pewnosci ze nam sie uda

Gdy chcemy robic broń na +7 wkladamy Trzy Superkamienie poziomu 5 i mam 64%   normalnie zaczela by sie juz mocna loteria kto bedzie mial ta boń +7 a kto spali do +5 mimo ze to jeszcze nic bo czym dalej tym trudniej.Pamiętajcie, że % z gildii są juz doliczone do sznasy, która widziecie po prawej stronie

Jest sposób aby oszukac troche swoje przeznaczenie spalenia broni przy probach robienia broni na wyższy poziom, a robi się to tak

inicjuje sie specjalnie proby, ktore maja mala szanse na powodzenie np mamy  40% szansy na sukces ale liczymy na niepowodzenie



Teraz wyjaśnię dla czego:
Jeżeli będziemy próbować wbic broni+1 przy 50% szansy to jak nam sie nie uda i bedziemy probować jeszcze raz zrobic bron +1 tez przy 50% szansy to co się stanie:

A staną się rzeczy nie  tej ziemi faktycznie będziemy miec 75% szansy na zrobienie tej broni mimo ze tak nie pisze, a wynika to z rachunku prawdopodobienstwa (poziom liceum)

MIMO ŻE MOŻECIE TEGO NIE ROZUMIEĆ TAK JEST NAPRAWDĘ  WIĘC STARAJCIE SIĘ DOSTOSOWAĆ DO TEJ RADY


Inicjujesz nieudane proby ile to zalezy od ciebie ale pamietaj ze one musza być z rzedu oto co ja ja robie


1Wchodze do zbrojowni
2 Zakładka Synteza
3 Wkładam byle jaki przedmiot do syntezy który moge jeszcze zrobić
4 Inicjuje synteze z kryształem 3 poziomu ponad 40% szansy na sukces  (licze na porażke)
5 Inicjuje synteze z kryształem 3 poziomu ponad 40% szansy na sukces  (licze na porażke)
6 Jeżeli oby dwie syntezy to porażki to znak że coś się dzieje

jeżeli najpierw raz się udał potem dwa razy nie, to już nie jest to samo pamiętajcie
czyli zeby faktynie mieć wynik zbliżonych do moich oblicznie musicie miec 3 niepowodzenie z rzedu

MOŻNA ROBIĆ WIECEJ NIEUDANYCH PRÓB ZALEŻY JAKĄ SZANSE CHCESZ UZYSKAĆ (można też zrobić jedna nieudaną co w ogole nie polecam ze wzgłedu na możłiwość utracenia bonusu ale to nie temat na teraz)

Co dalej

Jezli dwa razy pod rząd nie uda mi się tak synteza mam dodatkową szanse której nie widać ale można ją obliczyć jak a no tak   przy pierwszym kamieniu miałem 40 % szans. PROBA NIE POWIODŁA SIĘ. Przy drugim >>>>40%*40% +40% daje nam 56% (jeżeli nie wiesz nie pytaj dla czego tak jest UZNAJ PO PROSTU FAKTY NAWET JEŻELI ICH NIE ROZUMIESZ )
Znowu nam się nie udało wiec co się dzieje jeżeli teraz chcemy wbic broń przy 60% szansy na sukces>>> 56%*60%+60%= 93% nono to jest wynik :)udanej zabawy


Od razu piszę poradnik nie powstał na podstawie tej gry i sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana niz wam się wydaje bo trzeba liczyc wiecej niz na 2 lub wiecej porazek z rzedu zeby policzyc faktyczną szanse  to tylko przykład ale reszta tylko dla kumatych na pw jak coś

Ostatnio edytowany przez Kaworu (2011-10-17 13:13:45)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plforum fishingsuperstars noclegi w Łukęcinie internet kurów